top of page

Yoga ceļš uz pilnveidošanos

 

Viens no vārda Yoga tulkojumiem no sanskrita ir iespēja, bet tikai no mūsu brīvās gribas un spējas sevi kontrolēt ir atkarīgs vai mēs šo iespēju izmantosim.

 

Kādas tad iespējas cilvēkam paveras?
Populārākā  Yoga jeb iespēja - Sasniegt kādu nospraustu mērķi un beigās būt laimīgam ar sasniegto.

Visi cilvēki grib būt laimīgi, visi par to sapņo, katram laime ir sava, bieži tā ir iegūta sajūta uz īsu brīdi, kas atkal tika pazaudēta un mēs atkal un atkal to meklējam, cīnamies par to nostādam jaunus mērķus. Mēs bieži aizmirstam, ka mums ir jābūt laimīgiem ar to kas mums ir un jāspej tas novērtēt, lai to saprastu ar mums notiek arī sliktas lietas, kaut ko zaudējam un tikai pēc šiem pārdzīvojumiem mēs atkal sākam abzināties, ka iepriekš patiesībā bijām laimīgi.

 

Mums skolā mācīja kā risināt uzdevusmus, kas ir saistīti fizisko jeb materiālo pasauli, bet neviens tur nemāca kā sasniegt laimi. Bet kas lai bērniem skolā māca laimi, ja lielākā daļa pašu skolotāju ir nelaimīgi gan par savu algu gan par darba apstākļiem. 

 

Laimes sajūtu mūsu abziņā nosaka mūsu Karma, kas ir iegūta no iepriekšējās pieredzes un šī sajūta katrā dzīves sfērā ir savādāka. Bieži šo sajūtu mums traucē sasniegt milzīgais saspringums un nespēja paskatīties uz situāciju no malas. Lai saprastu precīzāk ko es domāju lūdzu izlasiet prču par Skolotāju un Skolnieku:

 

Skolotājs paņēma glāzi ar ūdeni un jautā skolniekiem:
-Jūsuprāt, cik daudz sver šī glāze?
-Apmēram 200 gramus – atbildēja skolnieki.
-Kā redzat, sver ļoti maz, – teica Skolotājs: – Kas notiks, ja glāzi paturēšu uz rokas dažas minūtes?
-Gandrīz nekas nebūs.
-Labi. Ja es šo glāzi turēšu vairākas stundas?
-Jums sāks sāpēt roka.
-Pareizi. Ja es šo glāzi turēšu visu dienu?
-Jūsu roka notirps un tā var tikt paralizēta – atbildēja viens no skolniekiem.
-Ļoti labi, -turpināja Skolotājs – bet vai glāzes svars ir mainījies?
-Nē.
-Tad no kurienes rokā ir parādījušās sāpes?
- No ilgstošās spriedzes, -atbildēja skolnieks.
-Kas jādara, lai atbrīvotos no sāpēm?
-Nolikt glāzi, – sekoja atbilde.
-Tieši tāpat notiek ar ikdienas dzīves problēmām – iesaucās Skolotājs. Turēsiet tās dažas minūtes savā galvā – tas ir normāli. Sāksiet domāt vairākas stundas – sāksiet izjust sāpēs. Ja sāksiet domāt par tām caurām dienām, tās sāks paralizēt Jūs, un Jūs vairs nespēsiet neko citu darīt. Lai atbrīvotos no sāpēm, nepieciešams atbrīvot galvu no problēmām.

 

Yoga ir tikai viena no sistēmām ar kuras palīdzību cilvēks iemācās saspringt un atslābināties brīžos kad tas ir nepieciešams - sākumā fiziski un tikai pēc tam abziņā un reālajā dzīvē. 

 

Yoga kā jebkura sistēma, kas nokārtokusi laika eksāmenu (5000 gadu) ir pakļauta visuma evolūcijas likumiem, tātad, lai cilvēks sāktu mēģināt kontrolēt domas un līdz ar to arī dzīvi vispirms ir jāiemācās kontrolēt:
- Savs fiziskais ķermenis, kurā jāizmanto visi muskuļi;

- Sava diēta, kad ēdienks kļūst par enerģiju;
- Sava elposana tehnika, kas ir pakāpiens jau no fiziskās uz nemateriālās stadijas;
- Spēja koncentrēties un būt mierīģam, tātad ģenerēt dzīves enerģiju.

Veiksmi un daudz gribasspēka. 

bottom of page